2018 Kış Olimpiyatları’nın Meşale Töreni’nde Ülkemizi Bir ÇOMÜ’lü Temsil Etti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Yöneticiliği Bölümü Arş. Gör. Dr. Can Özgider, Türkiye’yi temsilen, 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nın meşale törenine katıldı.

Güney Kore’nin PyeongChang kentinde, 9-25 Şubat’ta düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nın meşale töreni Yunanistan’ın tarihi kasabası Olympia’da gerçekleşti.

Törene Katılan Tek Türk

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos, Güney Kore Başbakanı Lee Nak-yon, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ve Yunanistan Olimpiyat Komitesi Başkanı Spiros Kapralos’un yer aldığı törene Türkiye’yi temsilen ÇOMÜ BESYO Arş. Gör. Dr. Özgider katıldı.

Arş. Gör. Dr. Özgider, tören kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Thomas Bach, Spiros Kapralos ve Peloponnese Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı aynı zamanda Uluslararası Olimpiyat Akademisi Onursal Dekanı Prof. Dr. Konstantinos Georgiadis’e günün anısına ÇOMÜ adına hediye takdim ederken Yunanistan’ın Peloponnese Üniversitesi ile ÇOMÜ arasında işbirliği ve Erasmus anlaşması imzalanması konularında görüşmeler gerçekleştirdi.

Antik Hera Tapınağındaki törende, aktris Katerina Lehou tarafından yakılan meşale, meşaleyi ilk taşıyacak sporcu, Yunan kayakçı Apostolos Angelis’e teslim edildi. Meşale daha sonra, Güney Koreli eski futbolcu Park Ji-sung’a geçti.

Geleneksel olarak güneş ışınlarıyla alevlenen olimpiyat meşalesi, 101 günlük Güney Kore yolculuğu boyunca 2 bin 18 kilometre taşınacak.

ÖZNUR KAYA

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir