2017’DE ALT YAPIYA 7 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK

Karaman Belediyesi alt yapı çalışmalarında 2017 yılında üstün performans göstererek, alt yapıya 7 milyon liralık yatırım yaptı.

Şehir genelinde hayata geçirdiği proje, yatırım ve hizmetlerle adeta Karaman’ın çehresini değiştiren Karaman Belediyesi 2017 yılında içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi alt yapı çalışmalarında 7 milyon liralık yatırım yaptı.

“Şehrimizde nerede neye ihtiyacı var çok iyi biliyoruz. Bu ihtiyaçları karşılamak için gayret gösteriyoruz” diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan 2017 yılında gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Alt yapı hizmetleri belediyelerin gözle görülmeyen fakat en önemli hizmetlerinden birisidir. Son yıllarda bu alanda önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Temelden ele aldığımız cadde ve sokak düzenleme çalışmaları dahilinde yıllar önce yapılan ve neredeyse hizmet veremez hale gelen içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını tamamen yeniliyoruz. Bu çalışmalarımızda daha uzun ömürlü ve daha kaliteli malzemeler kullanıyoruz. Bu bağlam da BESKO ekiplerimizin 2017 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmaları şu şekilde özetleyebiliriz;

Alacasuluk, Hacı Celal, Hisar ve Şeyh Şamil Mahallelerini yağmur suyu hatlarına deşarj noktalarının rahatlaması için Tekstil mezarlığından Deliçay Deresi’ne 2957 metre kolektör hattı yapılmıştır.

Larende Mahallesi’nde 3714 m. muhtelif çaplarda yağmur suyu hattı döşenerek 195 adet yağmur suyu ızgarası yapılmıştır.

Sümer Mahallesi’nde 5020 m muhtelif çaplarda yağmur suyu hattı döşenerek 217 adet yağmur suyu ızgarası yapılmıştır.

Ayrıca şehrin farklı bölgelerinde yağmur suyu problemi olan yerlere 1253 metre muhtelif çaplarda yağmur suyu hattı ve ızgaralar yapılmıştır.

İmar planına göre yeni açılan sokaklarda ve yeni yapılan binalara 2440 metre kanalizasyon hattı, 155 adet bağlantı bacası ile muhtelif çaplarda 16.000 metre içme suyu hattı döşenmiştir.

Yapılan altyapı çalışmalarının yatırım maliyeti yaklaşık 7 Milyon TL civarındadır.”

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir