114 nolu hatta 10 dakikaya bir otobüs seferi

Adana Büyükşehir Belediyesi, 60 yeni otobüsün araç filosuna dahil edilmesiyle toplu taşıma hizmetini güncelledi.

114 nolu hatta 10 dakikaya bir otobüs seferi

Adana’da kent içi ulaşımda toplu taşıma araçlarının kullanımını teşvik etmek amacıyla yürüttüğü “Toplu Taşıma Kullan Zaman Sana Kalsın”  projesi kapsamında araç filosunu 60 adet yeni Temsa Avenue marka otobüsle güçlendiren Adana Büyükşehir Belediyesi, sefer planlamasını da güncelledi. 114 nolu hatta sefer yapan otobüs sayısını 10’dan 18’e çıkaran Adana Büyükşehir Belediyesi, 15 dakika olan bekleme süresini de 10 dakikaya düşürdü. Yeni planlamada 125 nolu yeni hat açan Adana Büyükşehir Belediyesi, Havalimanı ile Sarıçam Beyceli mahallesi arasında da toplu taşıma hizmeti vermeye başladı.
114 NOLU HATLA OPTİMUM’DAN M1 AVM’YE 
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi’nin yürüttüğü planlamaya göre Optimum AVM, Kozanyolu, Mustafa Kemalpaşa Bulvarı, Barajyolu, Şehitler Bulvarı, Süleyman Demirel Bulvarı, Öğretmenler Bulvarı ve M1 AVM arasında sefer yapan 114 nolu hatta otobüs sayısı arttırıldı. Buna göre daha önce 10 araçla yürütülen toplu taşıma hizmeti 18 araçla sürdürülmeye başlandı. Bu sayede duraklarda bekleme süresi 15 dakikadan 10 dakikaya düşürüldü.
125 NOLU HAVALİMANI-BEYCELİ HATTI AÇILDI
Toplam 98 hatta 208 otobüsle toplu taşıma hizmetini kesintisiz sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, 3 Temmuz 2018 tarihinden itibaren 125 nolu yeni hattını da oluşturdu. Havalimanı-Sarıçam Beyceli mahallesi arasında, saat 06.00-19.30 arasında 30 dakika arayla sefer yapacak 125 nolu otobüsler, D-400, Optimum AVM, Şehir Hastanesi, Yeşil Bulvar, Kozan Yolu, Tufanbeyli Caddesi’ni takiben Beyceli güzergahını kullanacak.  

 

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir