10 Kasım 2017 Anma

Cumhuriyet devriminin mimarı ve Türk aydınlanmasının öncüsü Yüce Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. Yılında saygı ile anıyor, aziz hatırası önünde eğiliyorum.

Türkiye, bugün, özgürlük ve demokrasi ekseninde hedeflediği çağdaşlaşma sürecinin uğrayabileceği en büyük tehdit ile yüz yüzedir.

Bununla birlikte Atatürk mücadelesi bugüne değin hiç olmadığı kadar güçlüdür.

Zira Atatürkleri Vahdettinler yaratır.

Vahdettinler idam çığırtkanlığı yaptığı, yurtseverleri zindanlarında toplattığı, millet egemenliğini gasp ederek meclisleri yozlaştırdığı, memleketin toprağını talan ettirip sömürgecilerin komisyonculuğuna soyunduğu, gazeteleri sansürlediği ve mahkemeleri zaptettiği müddetçe, milyonlarca Atatürk halk ve egemenlik, hak ve adalet mücadelesinde birleşecektir.

Yüce Atatürk’ü ve devrimlerini , aydınlanmanın manevi mirasçısı olan Türk halkı koruyacak ve onu geleceğe taşıyacaktır.

Bugün Atatürk’ü yılgın bir çaresizlikle değil, inançla, umutla, başımız dik bir şekilde analım.

Zihinlerimiz kararmadıkça, geleceğimiz de kararmayacak.

Onur, haklı mücadelemizindir. Gelecek, Atatürk Cumhuriyetinindir.

Av. Güneş Pehlivan

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkan Yardımcısı

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir